Vítejte na stránkách K + S Czech Republic a.s.
ČESKY | ENGLISH
SOLÍCÍ DUSITANOVÁ SMĚS PRAGANDA®

Solící dusitanová směs Praganda® (tzv. rychlosůl) se používá k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Zajišťuje stabilitu vybarvení a chuťové vlastnosti masných výrobků. Praganda® nesmí být používána k přímému solení potravin a hotových pokrmů. Je určena výhradně pro použití v masném průmyslu.

Solící dusitanová směs se používá v případech, kdy je solené maso zpracováno v krátké době, nejvýše několik dnů po zasolení. Přispívá ke zvýšení údržnosti výrobku a podílí se na vytvoření chuti a vůně masných výrobků, chrání tuky v mase a masných výrobcích před oxidací a zajišťuje vznik typického růžového zbarvení nakládaných masných výrobků.

Pod značkou Praganda® nabízíme svým zákazníkům široký sortiment výrobků, lišících se použitou základní surovinou (jedlou kamennou nebo vakuovou solí), obsahem dusitanu sodného, obsahem přírodních sladidel a obsahem jódu. Výrobky se balí do PE pytlů o hmotnosti 25 nebo 50 kg. Podle obsahu dusitanu sodného ve výrobku se řídí jeho dávkování do masného produktu a také použití pro výrobu konkrétního masného výrobku.

Kromě standardního nejpoužívanějšího sortimentu jsme připraveni reagovat na přání zákazníků a vyrábět i solící dusitanové směsi s odlišným složením.

SDS Praganda® 0,3 bez jódu, s cukry, z kamenné soli - balení sáček á 250 g
SDS Praganda® 0,3 je směs jedlé kamenné soli s přírodními sladidly a dusitanem sodným. Není obohacena jódem. Používá se především k domácí výrobě masných výrobků. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,6 bez jódu, bez cukrů, z kamenné soli - balení PE pytle á 25 nebo 50 kg
SDS Praganda® 0,6 je směs jedlé kamenné soli s dusitanem sodným. Není obohacena jódem. Neobsahuje přírodní sladidla. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,6 bez jódu, s cukry, z kamenné soli - balení PE pytle á 25 nebo 50 kg
SDS Praganda® 0,6 je směs jedlé kamenné soli s přírodními sladidly a dusitanem sodným. Není obohacena jódem. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,6 s jódem, s cukry, z kamenné soli - balení PE pytle á 25 nebo 50 kg
SDS Praganda® 0,6 je směs jedlé kamenné soli s přírodními sladidly a dusitanem sodným. Směs je obohacena jódem. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,6 bez jódu, s cukry, z vakuové soli - balení PE pytle á 25 nebo 50 kg
SDS Praganda® 0,6 je směs jedlé vakuové soli s přírodními sladidly a dusitanem sodným. Není obohacena jódem. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,6 s jódem, s cukry, z vakuové soli - balení PE pytle á 25 nebo 50 kg
SDS Praganda® 0,6 je směs jedlé vakuové soli s přírodními sladidly a dusitanem sodným. Směs je obohacena jódem. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,9 bez jódu, s cukry, z kamenné soli - balení PE pytle á 50 kg
SDS Praganda® 0,9 je směs jedlé kamenné soli s přírodními sladidly a maximálně povolenou koncentrací dusitanu sodného. Neobsahuje jód. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Zvláště se doporučuje ke zpracování koňského masa, které má více svalového a krevního barviva. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 
SDS Praganda® 0,9 s jódem, s cukry, z kamenné soli - balení PE pytle á 50 kg
SDS Praganda® 0,9 je směs jedlé kamenné soli s přírodními sladidly a maximálně povolenou koncentrací dusitanu sodného. Směs je obohacena jódem. Používá se k nakládání a předúpravě masa, určeného pro další zpracování do masných výrobků, konzerv a polokonzerv. Zvláště se doporučuje ke zpracování koňského masa, které má více svalového a krevního barviva. Nesmí se používat k solení masa a ostatních potravin, určených k přímé spotřebě.
 
 

PARAMETRY VÝROBKU

název výrobku min. obsah NaCl v suš. v %obsah jódu v mg/kgobash dusitanu sodného v %max. vlhkost v %min. trvanlivost (m)
SDS Praganda® 0,3 bez jódu, s cukry, z kamenné soli 97,5 - 0,2 - 0,350,312
SDS Praganda® 0,6 bez jódu, bez cukrů, z kamenné 96,5 - 0,5 - 0,6 0,3 6
SDS Praganda® 0,6 bez jódu, s cukry, z kamenné soli 96,0 - 0,5 - 0,6 0,3 6
SDS Praganda® 0,6 s jódem, s cukry, z kamenné soli 96,0 20 - 34 0,5 - 0,6 0,3 6
SDS Praganda® 0,6 bez jódu, s cukry, z vakuové soli 96,5 - 0,5 - 0,6 0,3 6
SDS Praganda® 0,6 s jódem, s cukry, z vakuové soli 96,5 20 - 34 0,5 - 0,6 0,3 6
SDS Praganda® 0,9 bez jódu, s cukry, z kamenné soli 96,0 - 0,8 - 0,9 0,3 6
SDS Praganda® 0,9 s jódem, s cukry, z kamenné soli 96,0 20 - 34 0,8 - 0,9 0,3 6

ZPŮSOB BALENÍ

název výrobku hmotnost zákl. balení
kg
počet ks v kartonu nebo skup. balení
ks
hmotnost kartonu nebo skup. balení
kg
počet pytlů na paletě
ks
hmotnost zboží na paletě
kg
sáčky á 250 g 0,25 30 7,5 60 450
PE pytle á 4,5 kg4,5 - - - -
PE pytle á 25 kg 25 - - 40 1000
PE pytle á 50 kg 50 - - 21 1050

ZPŮSOB SKLADOVÁNÍ

Doporučené podmínky skladováníteplotavlhkost
ks
SDS Praganda® max. 30°C max. 70 %

Skladujte v suchých, vzdušných a čistých skladovacích prostorách, chráněných před povětrnostními vlivy. Údaje o optimální teplotě a vlhkosti viz tabulka výše. Před použitím je vhodné obsah pytle promíchat.